Narodí sa nám Spasiteľ, darca pokoja a lásky.

Autor: Patrik Lenčéš | 22.12.2018 o 16:31 | (upravené 23.12.2018 o 18:47) Karma článku: 1,02 | Prečítané:  307x

Kristus, ktorého narodenie si pripomíname 25. decembra má mnoho titulov. Napríklad: Kráľ, Mesiáš, Veľkňaz a mnoho iných. Rád by som upriamil pozornosť na jeden z týchto titulov. Čo to znamená, že Ježiš je spasiteľ?

Cez Vianoce, keď si pripomíname a oslavujeme narodenie malého Ježiška, by mal každý z nás zakúšať, ako nám do tohto sveta s tým malým  človiečikom preniká z neba aj pokoj a láska. Vianoce tak sú najkrajším kresťanským sviatkom nielen pre oči a žalúdok, ale predovšetkým pre dušu. Kto chodí do kostola na polnočnú sv. omšu, na záver ktorej sa spieva tichá noc, cíti, že jeho dušu preniká niečo božské a naplňuje ho vierou, láskou a nádejou. Práve nádej, že svet, naša republika, nie je skazené miesto, ale miesto, kde môžeme byť skutočne šťastní, dnes veľmi potrebujeme. Máme pocit, že v tejto chvíli, keď je z našej duše odplavené všetko negatívne, sme najautentickejší - že v takomto stave, v akom sme teraz, túžime byť celý rok. Len sa nám to žiaľ nedarí, pretože život je veľmi zložitý a my často strácame zmysel pre božské veci. Podobný pocit zažívame vo chvíli, keď rodina zasadá k štedrovečernému stolu, kde najväčším darom je to, že sú všetci jej členovia prítomní. Aj keď možno nie sú všetci zdraví, aj keď darčekov nie je veľa, predsa len máme vďačné srdce za to, že sme spolu a túžime, aby to tak bolo vždy.

Verím, že všetko toto je možné len kvôli tomu, že nás Ježiš vykúpil z hriechov, a teda, že je našim spasiteľom. Bez toho by sme tieto zážitky pokoja a lásky neboli schopní prežívať. Nechcem tu vykladať nejakú zložitú a zbytočnú teológiu, skôr vám chcem povedať o Ježišovi spasiteľovi niečo praktické. Z teológie možno iba jedna poučka a aj to len vlastnými slovami: Ježiš Kristus prišiel na svet preto, aby spasil všetkých ľudí. 

A pridám ešte jeden citát z biblie:....ako o tom uvažoval, zjavil sa mu Pánov anjel a povedal: Jozef, syn Dávidov, neboj sa prijať Máriu, svoju manželku, lebo to, čo sa v nej počalo, je z Ducha Svätého. Porodí syna a dáš mu meno Ježiš; lebo on vyslobodí svoj ľud z hriechov"

Kvôli tomu, že nás Ježiš vykúpil, môžeme prežívať tak intenzívne tieto sviatky. Slovo spasiť alebo vykúpiť znamená vyslobodiť niekoho z hriechu, presnejšie: z otroctva hriechu. Žiadny hriech nás už nemá právo trápiť. Povedané trošku moderne: Ježiš nás dokáže dostať z každej sr*čky, do ktorej sme sa dostali,z každého zlozvyku, z každého zla. Zo všetkého, čo nás trápi. Či je to alkoholizmus, rozpadávajúca sa rodina alebo vzťah, konflikt s priateľom, sebapodceňovanie, sebaneprijatie, cigarety, drogy, lúpeže, vražda, masturbácia, pýcha, strata zmyslu života… všetko zlé, čo na sebe vidíme a čo nás trápi dokáže Ježiš odstrániť, a dosadiť na miesto toho do našej duše pokoj. 

Ak ťa niečo trápi, ak sa často pýtas, že aký to má všetko ešte zmysel, alebo ak už fakt nevieš, že ako ďalej, ak si myslíš, že už niet nijakej cesty, tak choď za Ježišom. On sám povedal: “poďte ku mne všetci, čo sa namáhate a ste preťažený a ja vás posilním.”
Ak nevieš ako ísť za Ježišom, choď za kňazom a on ťa nasmeruje. Je to jeho úloha a veľmi sa poteší, keď za ním príde niekto sa takou úprimnou prosbou. Aspoň teda ja by som sa potešil. Ak akurát nemáš možnosť ísť za kňazom, tak za ním choď neskôr. Medzitým, najlepšie v kostole, sa s Ježišom rozprávaj v modlitbe. A všetko, čo ťa trápi mu povedz a popros ho o pomoc. Hneď po tejto modlitbe pocítiš pokoj. (Ak nie, sťažuj sa v komentári).

A pamätaj, že neexistuje človek, ktorému by Ježiš nevedel pomôcť. Aj toho najhoršieho človeka dokáže Boh premeniť. Stačí len, aby sme mu dovolili narodiť sa v našich srdciach. Hlavne o tom sú Vianoce. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?